اخبار

حضور فعال در چهارمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری

چهارمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری باهدف شناسایی و همراهی با شرکت‌های فناور در حوزه امنیت سایبر، با مشارکت سازمان پدافند غیرعامل کشور با عنوان بهره‌برداری از محصول بومی، تضمین امنیت پایدار در تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار شد.

مصاحبه روزنامه جام جم با رئیس هیئت مدیره شرکت ژرف پویان توس در نمایشگاه ایران تله کام ۲۰۱۷

شرکت دانش بنیان ژرف پویان توس حدود ۱۲ سال است روی تولید روتر بومی متمرکز شده است. مهندس محسن وهاب‌زاده، رئیس هیات مدیره این شرکت درباره کار روتر و اهمیت آن در شبکه به جام جم می‌گوید: به‌طور کلی روتر ایجادکننده شبکه‌های بزرگ است. یعنی اگر چیزی به نام اینترنت داریم به خاطر وجود روترها در شبکه‌های مختلف است که شبکه‌های کوچک را به هم متصل می‌کند.

حضور در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌ رسانی (ایران تله‌کام ۲۰۱۷)

ایران تله کام ۲۰۱۷ به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد مخابراتی کشور از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ مهرماه با حضور ۲۲۵ شرکت داخلی و ۹۳ شرکت خارجی در فضایی به مساحت ۳۲ هزار مترمربع  در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار شد.

حضور در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر و هفتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند

بیستمین نمایشگاه بین­‌المللی کامپیوتر و هفتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند، ۱۳ الی ۱۷ شهریورماه سال جاری برگزار شد.

حضور در اولین نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه برق و الکترونیک و فناوری اطلاعات

اولین نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه برق و الکترونیک و فناوری اطلاعات  ۱۲تا ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ در بوستان گفتگو برگزار شد.

حضور در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)

بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) ۳۰ تیرماه الی ۲ مردادماه ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

‫افشاگری تازه ویکی لیکس: ابزار Cherry Blossom سازمان سیا برای نفوذ به روترها

به‌ تازگی ویکی‌لیکس اسنادی در مورد ابزار شکوفه‌های گیلاس یا CherryBlossom از سازمان CIA را منتشر کرده است. این پروژه با همکاری مرکز تحقیقات SRI انجام‌ شده است. با توجه به تاریخ موجود در مدارک به نظر می‌رسد این پروژه از سال ۲۰۰۷۲۰۰۶- درحال‌ توسعه و اجرا بوده است.

نشت اطلاعات با استفاده از LED مسیریاب‌ها

محققین دانشگاه Ben-Gurion University اسراییل به‌تازگی روش جدید را برای استخراج اطلاعات مهم از مسیریاب­‌ها و سوییچ‌ها ارائه کرده‌اند. این محققین نشان داده‌اند که چطور می‌توان از شبکه ایزوله و محافظت‌شده که اغلب در مراکز حساس نظامی و دولتی مورداستفاده قرار می‌گیرند، اطلاعاتی بسیار حساس را استخراج کرد.

حضور در نخستین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی مشهد

نخستین نمایشگاه کار دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت هفته جهانی کار و کارگر توسط انجمن علمی توسعه مهارت­های شغلی دانشگاه فردوسی مشهد و با همکاری باشگاه دانشگاهی خانه صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در روزهای ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه برگزار شد.

صفحه‌ها